קורס מדריכי רכיבה טיפולית

טיפול באמצעות בעלי חיים מהווה טיפול המוגדר גם כריפוי בעיסוק. באמצעות בעלי חיים מאומנים ובעלי האופי מתאים מנתב ומעודד המטפל את הקשר והתקשורת שבין המטופל לחיה. הקרבה לבעל החיים אינה דורשת שימוש בדיבור וקיימת מצד החיה קבלה מלאה ללא תנאי. תחושת האמון והביטחון מתקבלת באופן ישיר ומידי באמצעות הקרבה לבעל החיים. בתהליך הטי ול עצמו מתרחשת התבוננות ומודעות פנימית של המטופל כתוצאה מהתבוננות ומגע עם בעל החיים וכן נרכשים כלים להתנהגות ולהתנהלות בריאה.

 

 

יתרונות הרכיבה הטיפולית

רכיבה טיפולית על סוסים משתייכת גם היא לתחום הטיפול באמצעות בעלי חיים. ילדים רבים וכן אנשים מבוגרים נעזרים בה. הרכיבה הטיפולית נותנת מענה לקשיים שונים – התנהגותיים, פיסיים, קוגניטיביים וכדומה. לרב מדובר לא רק ברכיבה אלא אף בטיפול בסוס, בהאכלתו ובניקיון האורווה. בכך מתאפשרת קרבה מקסימאלית אל הסוס אשר מגדילה את הביטחון ותחושת השליטה. מגוון ההתנסויות הפיסיות והרגשיות תורם למודעות רחבה יותר בשילוב קבלת כלים שונים ומעצימים אשר מסייעים לקשיים השונים ונותנים מענה לצרכים המגוונים.

להיות מדריך רכיבה טיפולית

הדרכת רכיבה על סוסים משלבת ידע בעבודה עם הסוס וידע וגישה בנוגע לתחום הטיפולי. מדריך רכיבה טיפוליתמקבל הכשרה מלאה, עיונית ומעשית לשם הסמכתו. בחיפוש אחר קורס מדריכי רכיבה טיפולית מחיר וכן תכני לימוד ומקום לימוד יהיו פרמטרים, אותם ניתן למצוא באמצעות האינטרנט,דרך המלצות ופרסומים שונים וכך לקבל את ההחלטה היכן נכון ומתאים ללמוד.

רואים את עצמכם עוסקים בעתיד בתחום הטיפול באמצעות בעלי חיים, ובייחוד סוסים? מחפשים כתובת מקצועית ומנוסה שתוכל לספק לכם את כל הכלים הנדרשים על מנת להציע זאת? אם כן, חוות נחשונים היא המקום הנכון לפנות אליו. לסקירת כלל שירותי החווה, לחצו כאן ולקבלת מענה לשאלות שונות ובכל נושא, התקשרו לטלפון 03-9386624

מלאו פרטים ונחזור בהקדם