חוות סוסים לרכיבה במרכז

חוות סוסי פוני

אחת החיות האהובות על ילדים היא סוס הפוני, ובשנים האחרונות הוא הפך אפילו למותג מצליח בזכות סדרת הילדים: "הפוני הקטן שלי – חברות היא קסם". סוס הפוני נמצא בכל מקום, תיקים, חולצות, מדבקות ועוד. מה סוד קסמו של סוס הפוני? נשמח לתת קצת אינפורמציה על חיה חמודה וחכמה זאת.

אז מיהו בעצם סוס הפוני?

הפוני הוא זן קטן של סוסים, אשר גובהו של זכר ממוצע אינו עולה  על מטר וחצי. לפוני רגליים קצרות, עצמות כבדות ופרווה, הראש שלהם קצר יותר מסוס רגיל והינם בעלי מצח רחב.

סוסי הפוני נחשבים לסוסים חסונים מאד וחזקים יותר מזני סוסים אחרים. בעבר השתמשו בהם כסוסי עבודה ומשא (באנגליה פיתחו זן פוני מיוחד המותאם לעבודה במכרות פחם, וזאת בזכות המידות שלהם שאפשרו מעבר במנהרות נמוכות).

סוסי פוני ידועים כחיות חכמות, ובעזרת אימון נכון הם משמשים כסוסים אידאלים ללימוד רכיבה של ילדים צעירים. הם חברותיים מאד ומשתפים פעולה בצורה טובה מאד עם הרוכבים. הפוני אינו מהיר ביותר (אפשר אפילו להגיש שהוא די איטי), ולכן הוא משרה בטחון רב לילדים אשר חוששים מרכיבה, גובהו הנמוך מאפשר למדריך להיות בקשר עין ישיר עם הילד מה שעוזר מאד בבניית האמון בין מדריך הרכיבה לילד.

סוסי הפוני מתחלקים לגזעים שונים: הידוע שבהם הוא מסוג שטלנד שמקורו באיי שטלנד הסמוכים לסקוטלנד, זן זה הינו נפוץ מאד באנגליה והוא אידאלי לרכיבה של ילדים. גזעים נוספים הם: פוני ג'אווה, פוני באלי ופוני הוקול אשר משמשים כסוסי משא ועבודה.

אם אתם מחפשים חוות סוסי פוני במרכז, חוות נחשונים היא המקום הנכון ללימוד רכיבה עבור ילדכם. בחוגי הרכיבה אצלנו, אנו מקנים לילדים יסודות של רכיבה, שיפור היציבה ולימוד ישיבה נכונה, כל זאת ע"י מדריכים מוסמכים ומקצועיים. ניתן להתחיל ללמוד כבר מגיל ארבע, בתחילה השיעורים הינם פרטניים ובהמשך הילד מצטרף לקבוצה שמתאימה לו מבחינת גיל ויכולת. זה לא פשוט למצוא חוות סוסים. רכיבה במרכז הארץ, וחוות נחשונים הינה פתרון מעולה למי שמחפש חווה ייחודית ששמה לב לפרטים הקטנים ודגש מיוחד על בטיחות הרוכבים. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו על מנת לשמוע פרטים נוספים על חוות סוסים לרכיבה במרכז ששונה מכל מה שהכרתם עד כה.

 

נשמח אם תתקשרו אלינו לטלפון 03-9386624 :או שתצרו קשר כאן.

מלאו פרטים ונחזור בהקדם